Claritin - návod na použitie

NÁVOD
o lekárskom použití lieku

Registračné číslo - P N013494 / 01 (tablety); P N013494 / 02 (sirup).

Obchodný názov lieku - CLARITIN.

Medzinárodné nechránené meno - loratadín.

Dávková forma - tablety; sirup

zloženie
Tablety: liečivo - loratadín 10 mg,
pomocné látky - monohydrát laktózy, kukuričný škrob, stearát horečnatý.
Sirup: účinná látka - loratadín 1 mg / ml,
pomocné látky - propylénglykol, glycerol, monohydrát kyseliny citrónovej (alternatívne bezvodá kyselina citrónová), benzoát sodný, sacharóza (zrnitá), umelá príchuť (broskyňa), čistená voda.

popis
Tablety: oválne tablety bielej alebo takmer bielej farby, bez cudzích vtrúsenín, na jednej strane existuje riziko, ochranná známka „Pohár a banka“ a číslo „10“, na druhej strane hladké.
Sirup: číry, bezfarebný alebo žltkastý sirup, neobsahujúci žiadne viditeľné častice.

Farmakoterapeutická skupina
Antialergikum - N1-blokátor histamínového receptora.

ATX kód: R06AX13

Farmakologické vlastnosti
Farmakodynamika: Claritin - antihistaminikum - selektívny blokátor periférneho H1-histamínové receptory. Má rýchly a dlhodobý antialergický účinok. Nástup účinku je do 30 minút po podaní. Antihistamínový účinok dosahuje maximum po 8-12 hodinách od začiatku účinku a trvá viac ako 24 hodín. Claritin neprechádza hematoencefalickou bariérou a neovplyvňuje centrálny nervový systém, nevyvoláva anticholinergické a sedatívne účinky (ospalosť), neovplyvňuje rýchlosť psychomotorických reakcií. Príjem klaritínu nevedie k predĺženiu QT intervalu na EKG.
Farmakokinetika: Claritín sa rýchlo vstrebáva v gastrointestinálnom trakte. Čas na dosiahnutie maximálnej plazmatickej koncentrácie loratadínu je 1,3 hodiny a jeho aktívneho metabolitu, desloratadínu, je 2,5 hodiny. Príjem potravy zvyšuje čas na dosiahnutie maximálnej koncentrácie (Tmax) loratadín a desloratadín približne 1 hodinu. Maximálna koncentrácia (Cmax) loratadín a desloratadín sú nezávislé od príjmu potravy. Maximálna koncentrácia sa zvyšuje u starších pacientov s chronickým zlyhaním obličiek alebo poškodením pečene alkoholom.
Loratadín sa metabolizuje na desloratadín cytochrómom P450 ZA4 a v menšej miere cytochrómom P450 2D6. Vylučuje sa močom a žlčou. Polčas loratadínu je 3 až 20 hodín (priemer 8,4 hodín) a desloratadín 8,8 až 92 hodín (priemer 28 hodín); u starších pacientov od 6,7 do 37 hodín (priemerne 18,2 hodiny) a od 11 do 39 hodín (priemerne 17,5 hodiny). Polčas rozpadu sa zvyšuje s alkoholovým poškodením pečene (v závislosti od závažnosti ochorenia) a nemení sa v prípade chronického zlyhania obličiek..
Hemodialýza neovplyvnila farmakokinetiku loratadínu a jeho aktívneho metabolitu.

Indikácie pre použitie
- Sezónna (senná nádcha) a celoročná alergická rinitída a alergická konjunktivitída - odstránenie príznakov spojených s týmito chorobami - kýchanie, svrbenie nosovej sliznice, nádcha, pálenie a svrbenie v očiach, vodnaté oči.
- Chronická idiopatická žihľavka
- Alergické kožné ochorenia.

kontraindikácie
- Neznášanlivosť alebo precitlivenosť na loratadín alebo na ktorúkoľvek inú zložku lieku,
- vek do 2 rokov,
- obdobie laktácie.

opatrne
- tehotenstvo,
- zlyhanie pečene.

Aplikácia počas tehotenstva a laktácie
Použitie Claritinu počas tehotenstva je možné iba vtedy, ak zamýšľaný prínos pre matku preváži potenciálne riziko pre plod..
Claritin sa vylučuje do materského mlieka, preto pri predpisovaní lieku počas laktácie by sa malo rozhodnúť o ukončení dojčenia..

Spôsob podania a dávkovanie
Vnútri, bez ohľadu na čas jedla.
Dospelí. vrátane starších a adolescentov vo veku 12 a viac rokov sa odporúča užívať Claritin v dávke 10 mg (1 tableta alebo 2 čajové lyžičky (10 ml) sirupu) jedenkrát denne..
U pacientov so zhoršenou funkciou pečene alebo zlyhaním obličiek by úvodná dávka mala byť 1 tableta (10 mg) alebo 2 čajové lyžičky (10 ml) sirupu každý druhý deň..
U detí vo veku 2 až 12 rokov sa odporúča predpisovať dávku Claritinu v závislosti od telesnej hmotnosti:
- s telesnou hmotnosťou menej ako 30 kg - 5 mg (1 čajová lyžička (5 ml) sirupu alebo 1/2 tablety) jedenkrát denne.
- s telesnou hmotnosťou 30 kg alebo viac - 10 mg (2 čajové lyžičky (10 ml) sirupu alebo 1 tableta) jedenkrát denne.

Vedľajší účinok
Nežiaduce účinky uvedené nižšie sa vyskytli s frekvenciou> 2% pri Claritine a približne rovnakou frekvenciou ako pri placebe („figuríny“)..
U dospelých boli zaznamenané bolesti hlavy, únava, sucho v ústach, ospalosť, gastrointestinálne poruchy (nevoľnosť, gastritída) a alergické reakcie vo forme vyrážky. Okrem toho boli hlásené zriedkavo anafylaxia, alopécia, dysfunkcia pečene, palpitácie, tachykardia..
Deti zriedka mali bolesti hlavy, nervozitu, sedáciu. Tak ako u dospelých, frekvencia týchto udalostí bola na rovnakej úrovni ako u placeba („figuríny“)..

predávkovať
Príznaky: ospalosť, tachykardia, bolesti hlavy. V prípade predávkovania okamžite vyhľadajte lekára.
Liečba: výplach žalúdka (najlepšie 0,9% roztok chloridu sodného), príjem adsorbentov (rozdrvené aktívne uhlie vodou), symptomatické lieky.
Loratadín sa nevylučuje hemodialýzou.

Interakcia
Príjem potravy neovplyvňuje účinnosť lieku.
Claritin nezvyšuje účinky alkoholu na centrálny nervový systém. Keď sa Claritin užíval spolu s ketokonazolom, erytromycínom alebo cimetidínom, zaznamenalo sa zvýšenie koncentrácie loratadínu a jeho metabolitu v plazme, ale toto zvýšenie sa klinicky neprejavilo, a to ani podľa elektrokardiografie..

špeciálne pokyny
Claritínový sirup sa odporúča deťom mladším ako 3 roky..
Claritin nemal žiadny negatívny vplyv na schopnosť viesť vozidlá alebo vykonávať iné činnosti, ktoré si vyžadovali zvýšenú koncentráciu.

Uvoľňovací formulár
Tablety 10 mg: 7, 10 alebo 15 tabliet v blistroch vyrobených z polyvinylchloridu a hliníkovej fólie. 1, 2 alebo 3 blistre s návodom na použitie v kartónovej škatuľke.
Sirup 1 mg / ml: 60 alebo 120 ml v injekčných liekovkách z tmavého skla, zapečatených hliníkovými skrutkovými uzávermi s ochranným krúžkom proti náhodnému otvoreniu a polyetylénovým tesnením; 1 fľaša každá s plastovou odmernou lyžičkou a návod na použitie v kartónovej krabici.

Podmienky skladovania
Pri teplote nie vyššej ako 25 ° C.
Mimo dosahu detí.

Skladovateľnosť
Tablety - 4 roky.
Sirup - 3 roky.
Nepoužívajte po dátume exspirácie.

Podmienky výdaja z lekární
Cez pult.

Meno a adresa výrobcu
Schering-Plough Labo N.V., Industrialpark 30, B - 2220, Heist-op-den-Berg, Belgicko.

Nároky spotrebiteľov by sa mali zasielať na:
LLC "Schering-Plough"
119049, Moskva, ul. Shabolovka, 10, budova 2

Tablety pre dospelých, sirup pre deti Claritin: inštrukcie, ceny a recenzie

Liek Claritin, návod na použitie, sa týka antihistaminík na orálne podávanie zo skupiny blokátorov H1-histamínových receptorov. 10 mg tablety a sirup sa predpisujú deťom na alergie a sennú nádchu.

Forma uvoľnenia a zloženie

Liečivo sa vyrába v nasledujúcich dávkovacích formách:

  1. Tablety: oválne s jednotnou štruktúrou, biele alebo takmer biele.
  2. 60 alebo 120 ml sirupu v fľašiach z tmavého skla. V kartónovej škatuli je 1 fľaša s kompletným návodom na použitie, odmernou lyžičkou alebo 5 ml odmernou striekačkou).

Liečivo je loratadín:

  • 1 tableta - 10 mg;
  • 1 ml sirupu - 1 mg.

Indikácie pre použitie

Čo pomáha Claritin? Tablety a sirup sa predpisujú pacientom s nasledujúcimi stavmi:

  • Exacerbácia atopickej dermatitídy.
  • Alergická konjunktivitída.
  • Alergické kožné vyrážky spôsobené kontaktom s alergénom (jedlo, chemikálie pre domácnosť, chlpy zvierat, prach).
  • Alergické reakcie na lieky.
  • Alergická rinitída.
  • Alergický opuch nosovej sliznice.
  • žihľavka.
  • senná nádcha.

Návod na použitie (trvanie prijatia)

Claritin sa podáva perorálne, bez ohľadu na príjem potravy. Dospelým (vrátane starších) a dospievajúcim vo veku nad 12 rokov sa odporúča, aby užívali Claritin v dávke 10 mg (1 tableta alebo 2 čajové lyžičky (10 ml) sirupu) raz denne. U pacientov so zhoršenou funkciou pečene alebo zlyhaním obličiek by úvodná dávka mala byť 10 mg (1 tableta alebo 2 čajové lyžičky (10 ml) sirupu) každý druhý deň.

U detí vo veku 2 až 12 rokov sa odporúča predpisovať dávku Claritinu v závislosti od telesnej hmotnosti:

  • s telesnou hmotnosťou menej ako 30 kg - 5 mg (1/2 tablety alebo 1 čajová lyžička (5 ml) sirupu) 1-krát denne;
  • s telesnou hmotnosťou 30 kg alebo viac - 10 mg (1 tableta alebo 2 čajové lyžičky (10 ml) sirupu) 1krát denne.

Trvanie užívania Claritinu

Trvanie liečebného cyklu závisí od rýchlosti eliminácie symptómov pri akútnom stave a môže sa pohybovať od niekoľkých dní do 2 týždňov. Ak sa liek používa ako profylaktické činidlo, môže sa užívať na dlhú dobu..

farmaceutický účinok

Claritin je antialergické činidlo. Hlavnou účinnou látkou liečiva, loratadínom, je tricyklická zlúčenina s výrazným antihistamínovým účinkom. Má rýchly a dlhodobý antialergický účinok. Loratadín neprepúšťa BBB a neovplyvňuje centrálny nervový systém.

Claritin nemá anticholinergický alebo sedatívny účinok, t.j. nespôsobuje ospalosť a nemá vplyv na rýchlosť psychomotorických reakcií pri použití v odporúčaných dávkach. Užívanie lieku nevedie k predĺženiu intervalu QT na EKG. Pri dlhodobej liečbe sú možné klinicky významné zmeny životných funkcií: údaje z fyzických vyšetrení, laboratórne výsledky alebo EKG.

Loratadín nemá signifikantnú selektivitu pre histamínové H2 receptory. Prakticky žiadny účinok na kardiovaskulárny systém alebo funkciu kardiostimulátora. Po užití Claritinu nadobúda účinnosť do 30 minút. Antihistamínový účinok dosahuje maximum po 8-12 hodinách od začiatku účinku a trvá viac ako deň.

kontraindikácie

Tablety a sirupy Claritinu sa neodporúčajú používať:

  • s neznášanlivosťou alebo vysokou citlivosťou na komponenty;
  • do veku 2 rokov;
  • počas laktácie.

Vedľajšie účinky

Podľa pokynov môže Claritin spôsobovať vedľajšie účinky:

  • Alergické reakcie: veľmi zriedka - anafylaxia, vyrážka.
  • Z tráviaceho ústrojenstva: zvýšená chuť do jedla (u dospelých), veľmi zriedka - gastrointestinálne poruchy (nauzea, gastritída), sucho v ústach, dysfunkcia pečene.
  • Z nervového systému: nervozita (u detí), ospalosť, bolesti hlavy, nespavosť, veľmi zriedka - únava, závraty..
  • Zo strany kardiovaskulárneho systému: veľmi zriedka - tachykardia, búšenie srdca.
  • Zo strany kože: veľmi zriedka - alopécia.

Deti, počas tehotenstva a dojčenia

Použitie Claritinu počas tehotenstva je možné iba vtedy, ak zamýšľaný prínos pre matku preváži potenciálne riziko pre plod. Pri predpisovaní lieku počas laktácie by sa mal problém s ukončením dojčenia vyriešiť.

Liek je kontraindikovaný do 2 rokov (pre sirup) a do 3 rokov (pre tablety). Claritin sirup sa odporúča pre deti od 2 do 3 rokov.

špeciálne pokyny

Odporúča sa zrušiť liečbu najmenej 1 týždeň pred kožným testom na alergény.

Liekové interakcie

Kombinované použitie klaritínu a ketokonazolu, erytromycínu alebo cimetidínu môže zvýšiť koncentráciu loratadínu v tele alebo jeho metabolitu. Toto však nemá osobitný klinický význam..

Analógy lieku Claritin

Analógy sú určené štruktúrou:

  1. Erolyn.
  2. loratadínu.
  3. Lomilan Solo.
  4. Clarifer.
  5. Lotaren.
  6. Clarotadine.
  7. Alerpriv.
  8. Clarisens.
  9. Tyrlor.
  10. Klargotil.
  11. Claridol.
  12. Lomilan.
  13. LauraHexal.
  14. Klallergin.
  15. Vero-loratadínu.

Prázdninové podmienky a cena

Priemerné náklady na Claritin (10 mg tablety č. 10) v Moskve sú 237 rubľov. Cena sirupu dosahuje 268 rubľov za 60 ml fľašu. Dostupné bez lekárskeho predpisu.

Uchovávajte mimo dosahu detí pri teplote neprevyšujúcej + 25 ° C. Čas použiteľnosti: tablety - 4 roky, sirup - 3 roky.

Claritine

Claritin: návod na použitie a recenzie

Latinský názov: Claritin

ATX kód: R06AX13

Účinná látka: loratadín (loratadín)

Výrobca: Schering-Plough Labo N. V. (Belgicko)

Opis a aktualizácia fotografií: 16. 8. 2016

Ceny v lekárňach: od 139 rubľov.

Claritin - antialergikum, blokátor histamínu H1-receptory.

Forma uvoľnenia a zloženie

Dávkové formy Claritinu:

  • Tablety: oválne s jednotnou štruktúrou bielej alebo takmer bielej farby, číslo „10“ a ochranná známka „Pohár a banka“ sa nanášajú na stranu deliacou čiarou, druhá strana je hladká (7, 10 alebo 15 ks.) V blistroch v kartónovej škatuľke 1, 2 alebo 3 blistre);
  • Sirup: priehľadná žltkastá alebo bezfarebná tekutina bez viditeľných častíc (60 alebo 120 ml v fľašiach z tmavého skla, v kartónovej škatuli 1 fľaša s odmernou lyžičkou alebo odmerná striekačka s objemom 5 ml).

Liečivo je loratadín:

  • 1 tableta - 10 mg;
  • 1 ml sirupu - 1 mg.
  • Tablety: kukuričný škrob, monohydrát laktózy, stearát horečnatý;
  • Sirup: glycerol, propylénglykol, umelá príchuť (broskyňa), monohydrát kyseliny citrónovej (alebo bezvodá kyselina citrónová), sacharóza (granulovaná), benzoan sodný, čistená voda.

Farmakologické vlastnosti

Claritin sa vyznačuje antialergickými, antihistaminikami a antipruritickými vlastnosťami..

farmakodynamika

Loratadín je tricyklická zlúčenina s výrazným antihistamínovým účinkom a je selektívnym blokátorom periférneho H1-histamínové receptory. Antialergický účinok sa vyskytuje krátko po podaní a trvá dostatočne dlho. Loratadín začne fungovať do 30 minút po orálnom podaní lieku. Vrcholová fáza antihistamínového účinku sa pozoruje 8 až 12 hodín po začiatku účinku lieku a trvá viac ako 1 deň.

Loratadín neprechádza hematoencefalickou bariérou a neovplyvňuje fungovanie centrálneho nervového systému (centrálny nervový systém). Počas podávania sa nezistil žiadny sedatívny ani anticholinergický účinok klinického významu, preto liek nevyvoláva ospalosť a neznižuje rýchlosť psychomotorických reakcií pri použití v terapeutických dávkach. Príjem klaritínu nespôsobuje predĺženie QT intervalu na EKG.

Dlhodobá terapia nebola sprevádzaná zmenami životných funkcií, elektrokardiografiou, laboratórnymi údajmi ani výsledkami fyzikálnych vyšetrení klinického významu. Loratadín nie je charakterizovaný významnou selektivitou pre H.2-histamínové receptory. Látka nie je inhibítorom spätného vychytávania norepinefrínu a nemá prakticky žiadny vplyv na funkciu kardiostimulátora ani na stav kardiovaskulárneho systému..

farmakokinetika

Loratadín sa dobre a vo vysokej miere absorbuje v gastrointestinálnom trakte. Jeho maximálna koncentrácia v krvnej plazme sa stanoví 1–1,5 hodiny po podaní a maximálna koncentrácia jeho farmakologicky aktívneho metabolitu desloratadínu sa stanoví po 1,5–3,7 hodinách. Ak sa Claritin užije s jedlom, čas na dosiahnutie maximálnej koncentrácie loratadínu a jeho metabolitu sa zvyšuje približne o 1 hodinu, ale biologická dostupnosť lieku sa nemení. Maximálna hladina loratadínu a desloratadínu v krvi nezávisí od príjmu potravy.

U pacientov s chronickou renálnou dysfunkciou sa plocha pod krivkou závislosti koncentrácie od času (AUC) a maximálna koncentrácia loratadínu a jeho hlavného metabolitu v porovnaní s pacientmi s normálnou funkciou obličiek zväčšujú. V tomto prípade sú polčasy loratadínu a desloratadínu rovnaké ako u zdravých pacientov. U pacientov s poškodením pečene alkoholom sa maximálna koncentrácia a AUC loratadínu a desloratadínu zvýšia dvakrát oproti pacientom s normálnou funkciou pečene..

Loratadín má vysoký stupeň väzby na plazmatické bielkoviny (97 - 99%), zatiaľ čo jeho metabolit vykazuje mierny stupeň väzby (73 - 76%)..

V procese metabolizmu sa loratadín premieňa na desloratadín pomocou systému cytochrómu P450 3A4 av menšej miere systému cytochrómu P450 2D6. K jeho vylučovaniu dochádza obličkami (približne 40% podanej perorálnej dávky) a črevami (približne 42% perorálnej dávky) počas viac ako 10 dní, hlavne vo forme konjugovaných metabolitov. Asi 27% dávky loratadínu sa vylučuje močom do 24 hodín po užití Claritinu. Menej ako 1% loratadínu sa vylučuje nezmenené močom do 24 hodín po užití lieku.

Biologická dostupnosť loratadínu a desloratadínu je priamo úmerná perorálnej dávke Claritinu. Ich farmakokinetické profily u dospelých a starších dobrovoľníkov s dobrým zdravotným stavom boli takmer podobné..

Polčas loratadínu je 3–20 hodín (v priemere 8,4 hodín). Tento ukazovateľ desloratadínu je 8,8 - 92 hodín (priemerne 28 hodín). U starších pacientov je polčas aktívnej látky Claritin a jeho metabolitu 6,7-37 hodín (priemerne 18,2 hodiny) a 11-39 hodín (priemerne 17,5 hodiny). Tento ukazovateľ sa zvyšuje s alkoholovým poškodením pečene (určeným závažnosťou ochorenia) a zostáva nezmenený u pacientov s chronickým zlyhaním obličiek.

Procedúra hemodialýzy, ktorá sa vykonáva u pacientov s renálnou dysfunkciou, nemá vplyv na farmakokinetické parametre loratadínu a desloratadínu..

Indikácie pre použitie

  • Eliminácia symptómov spojených s celoročnou a sezónnou alergickou rinokonjunktivitídou (svrbenie nosovej sliznice, kýchanie, nádcha, slzenie, svrbenie a pocit pálenia v očiach);
  • Kožné choroby alergického pôvodu;
  • Chronická idiopatická žihľavka.

kontraindikácie

  • Obdobie dojčenia;
  • Precitlivenosť na zložky lieku.

Okrem toho je použitie klaritínu kontraindikované:

  • Tablety: nedostatok laktázy alebo malabsorpcia glukózy-galaktózy, poruchy tolerancie galaktózy; vek do 3 rokov;
  • Sirup: nedostatok sukralázy alebo izomaltázy, intolerancia fruktózy, malabsorpcia glukózy-galaktózy; vek do 2 rokov.

Počas tehotenstva a pri ťažkej dysfunkcii pečene sa odporúča predpísať liek opatrne..

Návod na použitie Claritin: metóda a dávkovanie

Claritínový sirup a tablety sa užívajú perorálne 1krát denne v akomkoľvek vhodnom čase, bez ohľadu na jedlo.

Odporúčané dávkovanie má vekové obmedzenia a závisí od hmotnosti pacienta:

  • Pacienti starší ako 12 rokov: každá 10 mg (1 tableta alebo 10 ml sirupu);
  • Deti od 2 do 12 rokov: s hmotnosťou do 30 kg - 5 mg každý (1/2 tableta alebo 5 ml sirupu), s hmotnosťou 30 kg a viac - 10 mg každý.

Claritin sirup sa odporúča pre deti od 2 do 3 rokov..

U pacientov (dospelých a detí) so závažnou hepatálnou dysfunkciou sa liek predpisuje každý druhý deň v obvyklých dávkach..

Pri chronickom zlyhaní obličiek au starších pacientov nie je potrebná úprava dávky Claritinu.

Vedľajšie účinky

Podľa pokynov môže Claritin spôsobovať vedľajšie účinky:

  • Z nervového systému: nervozita (u detí), ospalosť, bolesti hlavy, nespavosť; veľmi zriedka - únava, závraty;
  • Zo strany kardiovaskulárneho systému: veľmi zriedka - tachykardia, palpitácie;
  • Z tráviaceho ústrojenstva: zvýšená chuť do jedla (u dospelých); veľmi zriedkavo - gastrointestinálne poruchy (nevoľnosť, gastritída), sucho v ústach, abnormálna funkcia pečene;
  • Zo strany kože: veľmi zriedka - alopécia;
  • Alergické reakcie: veľmi zriedka - anafylaxia, vyrážka.

predávkovať

Predávkovanie Claritinom môže byť podozrivé z príznakov, ako sú bolesti hlavy, tachykardia, ospalosť. V takom prípade by ste sa mali okamžite poradiť s lekárom. Ako liečba sa zvyčajne predpisuje podporná a symptomatická terapia. Výplach žalúdka a príjem adsorbentov sú povolené (aktívne uhlie je zmiešané s vodou v drvenej forme).

Loratadín sa nevylučuje hemodialýzou. Po poskytnutí pohotovostnej starostlivosti je potrebné monitorovať stav pacienta.

špeciálne pokyny

Antihistaminiká môžu skresliť výsledky kožných testov, preto sa odporúča zastaviť užívanie Claritinu 48 hodín pred diagnostickým vyšetrením kože..

Pretože u niektorých pacientov môže účinok lieku spôsobiť ospalosť, odporúča sa byť opatrný pri vedení vozidiel a mechanizmov počas obdobia liečby..

Aplikácia počas tehotenstva a laktácie

Bezpečnosť užívania loratadínu počas tehotenstva ešte nebola presne potvrdená. Použitie Claritinu je preto možné iba vtedy, ak pravdepodobné prínosy liečby pre matku prevažujú nad potenciálnymi rizikami pre plod..

Loratadín a desloratadín prechádzajú do materského mlieka, a preto pri predpisovaní lieku počas laktácie je potrebné dojčenie zastaviť..

S poškodenou funkciou obličiek

U pacientov s renálnou insuficienciou by počiatočná dávka mala byť 10 mg [1 tableta Claritinu alebo 10 ml (2 čajové lyžičky) sirupu] každý druhý deň..

Na narušenie funkcie pečene

U pacientov s poškodením funkcie pečene by počiatočná dávka lieku nemala prekročiť 10 mg [1 tableta alebo 10 ml (2 čajové lyžičky) sirupu] každý druhý deň..

Liekové interakcie

Pri súčasnom použití účinok Claritinu nezvyšuje účinok alkoholu na nervový systém.

Ak sa Claritin kombinuje s erytromycínom, ketokonazolom alebo cimetidínom, mierne sa zvyšuje plazmatická koncentrácia loratadínu, nemá to však klinické následky vrátane elektrokardiografických údajov..

analógy

Claritinove analógy sú: Loratadin, Loratadin-Akrikhin, Lorahexal, Lomilan, Klarotadin, Claridol, Lotaren, Clarisens, Clarifer, Clarfast, Clarifarm, Klallergin, Klargotil, Alerpriv, Erolin, Erius..

Podmienky skladovania

Skladujte pri teplotách do 25 ° C. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Čas použiteľnosti: tablety - 4 roky, sirup - 3 roky.

Podmienky výdaja z lekární

Dostupné bez lekárskeho predpisu.

Recenzie na Claritin

Na internete sa často objavujú recenzie na Claritin vo forme tabliet aj vo forme sirupu, sú však dosť protirečivé. Mnoho pacientov uvádza, že liečba liekom bola pomerne účinná. Niektorí pacienti však museli priebeh liečby prerušiť, pretože ich alergické príznaky zostali rovnaké. Alergisti to vysvetľujú rozdielom v príčinách a prejavoch alergických ochorení u rôznych ľudí. Claritin ako monoterapia sa s takýmito stavmi nemôže vždy vyrovnať.

Poznamenáva sa, že napriek veľkej popularite Claritinu nie sú tablety ani sirup charakterizované tak širokým spektrom účinku, aby okamžite odstránili všetky príznaky alergie. Niektorí pacienti hlásia vývoj nežiaducich reakcií, napríklad kožné vyrážky, bolesti hlavy, ospalosť. Ak sa vyskytnú, mali by ste okamžite kontaktovať odborníka. Je prísne kontraindikované užívať Claritin samostatne, bez konzultácie s lekárom, pretože samoliečba môže vyvolať zhoršenie príznakov..

Cena za Claritin v lekárňach

Cena claritínu v tabletách sa v zásade pohybuje od 186 do 233 rubľov (za balenie s obsahom 10 kusov) alebo od 503 do 623 rubľov (za balenie s obsahom 30 kusov). Liek si môžete objednať vo forme sirupu na 220 - 268 rubľov (pre 60 ml fľašu).

Claritine

Hodnotenie 4,3 / 5
efektívnosť
Cena kvalita
Vedľajšie účinky

Claritin: 9 lekárskych posudkov, 20 hodnotení pacientov, návod na použitie, analógy, infografika, 2 formy uvoľnenia.

Recenzia lekárov o claritíne

Hodnotenie 4,6 / 5
efektívnosť
Cena kvalita
Vedľajšie účinky

Terapeutický účinok je rovnaký ako účinok podobných antihistamínov, ale je prijateľnejšia cena.

Bez ohľadu na to, čo je napísané na obale, liek nejakým spôsobom spôsobuje ospalosť. Nepredpisujem pacientom ráno.

Zaradený do môjho zoznamu liekov, ktoré predpisujem po operácii, aby sa minimalizoval opuch v oblasti MAP.

Hodnotenie 4,2 / 5
efektívnosť
Cena kvalita
Vedľajšie účinky

Claritin (loratadín) je antihistamín, ktorý znižuje účinky prírodného chemického histamínu na organizmus. Histamín môže spôsobiť príznaky svrbenia, slzenie očí a výtok z nosa.

Neodporúča sa používať tento liek, ak máte iné zdravotné ťažkosti, najmä: astma; ochorenie obličiek a pečene.

Claritin sa používa na liečbu nádchy, vodnatých očí, žihľavky, vyrážok, svrbenia a iných príznakov prechladnutia alebo alergií. Claritin sa tiež používa na liečbu žihľavky a svrbenia u ľudí s chronickými kožnými reakciami.

Hodnotenie 4,2 / 5
efektívnosť
Cena kvalita
Vedľajšie účinky

Dobrá príprava, ktorú používam v každodennej praxi. Pre akékoľvek chirurgické zákroky v ústnej dutine predpíšem „Claritin“. Pohodlná forma uvoľnenia a spôsob aplikácie. 1 tableta denne a bez ospalosti, opuchu, svrbenia a ďalších vecí.

Tento liek je na štandardnom zozname lekárskych predpisov pre mojich pacientov.

Hodnotenie 4,2 / 5
efektívnosť
Cena kvalita
Vedľajšie účinky

Vynikajúci antihistamín, bežne používaný v pediatrickej praxi. Pohodlná forma uvoľňovania a dávkovania, rýchly nástup hlavného terapeutického účinku, ako aj trvanie účinku počas dňa, robia z tohto liečiva jedno z hlavných liečiv voľby pri liečbe alergických ochorení rôzneho pôvodu..

Hodnotenie 3,8 / 5
efektívnosť
Cena kvalita
Vedľajšie účinky

Claritin je antihistaminikum, ktoré selektívne odstraňuje príznaky alergie (opuchy, hypertermia, hyperémia, hypersekrécia slizníc atď.). Dostupné vo forme tabliet a sirupov. Nezpůsobuje ospalosť typickú pre analógy. Môže byť určený pre dospelých aj pre deti od dvoch rokov.

V stomatologickej praxi predpisujem „Claritin“, najmä na prevenciu zvýšenej reakcie na chirurgické zákroky v ústnej dutine (na zníženie opuchov a iných príznakov zápalu)..

Hodnotenie 3,3 / 5
efektívnosť
Cena kvalita
Vedľajšie účinky

Dobrý liek na zmiernenie príznakov alergie, nespôsobuje ospalosť, vodiči ho môžu dokonca používať pri šoférovaní. Non-návykové, k dispozícii na prepážke a k dispozícii v lekárni, nie je sedatívum. Pôsobenie tejto drogy trvá jeden deň, čo je veľmi výhodné.

Hodnotenie 4,2 / 5
efektívnosť
Cena kvalita
Vedľajšie účinky

Vynikajúci liek, má antialergické, antihistamínové a antipruritické účinky na sennú nádchu, chronickú urtikáriu a ďalšie alergické reakcie. Relatívne lacný, ľahko použiteľný.

Na komponenty môže byť neznášanlivosť alebo vysoká citlivosť.

Ak máte alergiu, odporúčame vám ju mať neustále pri sebe. Dokonale zmierňuje všetky alergické symptómy po celý deň. Po aplikácii necítite ospalosť.

Hodnotenie 5.0 / 5
efektívnosť
Cena kvalita
Vedľajšie účinky

Dokáže vyriešiť také alegologické problémy, ako je žihľavka, akútny angioedém, neurodermatitída, rôzne dermatitídy a ekzémy a ešte oveľa viac až do sennej nádchy a alergickej rinitídy a konjunktivitídy. „Claritin“ je moderná originálna droga, ktorá nemá sedatívny účinok a ktorá uspokojuje moderný rytmus života..

Páči sa mi Claritin. Koľko pacientov liečil. Claritin považujem za obrovský prielom v alerológii.

Hodnotenie 5.0 / 5
efektívnosť
Cena kvalita
Vedľajšie účinky

Pohodlné použitie - raz denne. Dobre tolerovaný. Relatívne lacný. Nemá sedatívny účinok. Počas užívania drog je možná jazda. Vzal som si to sám pri chorobe (vazomotorická rinitída).

Veľmi dobrý efekt! Zvyčajne to prideľujem svojim pacientom. Žiadny z pacientov sa nesťažoval na zlú účinnosť lieku.

Recenzie pacientov s Claritinom

Claritin používam posledné tri roky. S nástupom jari začína svrbenie, pokožka sčervená a svrbí. Pretože často chodím na daču, tieto príznaky sa zosilnili. Skúšal som veľa mastí, piluliek, ale zatiaľ je to práve Claritin, ktorý pomáha zbaviť sa niekoľkých príznakov naraz. Dávam to aj dieťaťu pre deti vo forme sirupu. Moje dieťa je alergické na uhryznutie hmyzom. Miesto, kde došlo k uhryznutiu, začína začervenať. A v tomto bode teplota stúpa. Kedysi som vyrábal jódovú sieť, ale opuch trval niekoľko dní. Preto si ako jedlo do krajiny beriem sirup pre dieťa a pre seba pilulky.

Nepomáha mi to veľmi dobre, iba zmierňuje 50 - 60% mojich príznakov. Na jar mi opuchnú oči a len vďaka Claritinovi môžem aspoň otvoriť oči, inak by som musel slepo chodiť dva týždne. Ako sa však hovorí v reklame, nepomáha to na 100%. Stále však nie je nič lepšie. Iní nepracujú vôbec, akoby namiesto medicíny existoval iba cukor, alebo majú tendenciu zaspávať, že nemôžu pracovať ani žiť..

Som alergický na mačky, prach a ľudské vlasy (ako mi povedal alergista). Mám mačku od detstva a nemala som alergiu, kým mi nebolo 14. Keď som si všimol, že po hraní s mačkou začnem kýchať a moje oči sú vodnaté, okamžite som sa obrátil na alergológa a predpísal mi nejaký druh drog (teraz si nepamätám, ktorý z nich). Tento liek fungoval, ale mal to veľkú nevýhodu. Po užití drogy som sa vždy cítil ospalý. Začal som hľadať alternatívy, niečo bez tabletiek na spanie a našiel som Claritin. Teraz neexistujú žiadne problémy s alergiami a cena mi vyhovuje. Radím všetkým!

Claritin je pravdepodobne najlepším liekom pre alergikov, ktorých som si vzal. Od mladosti, teda viac ako tridsať rokov, trpím alergiami. Užívam antihistaminiká od začiatku mája do konca októbra, inak sa nedá vyhnúť príznakom svrbenia, začervenania a podráždenia slizníc očí a nosa, kýchania a zlého celkového stavu. Počas tejto doby som pravdepodobne zobral všetky lieky, ktoré sa objavili na farmaceutickom trhu. Zobral som tiež tie nočné mory „Suprastin“ a „Tavegil“, z ktorých bol taký vedľajší účinok, že som niekedy musel znášať príznaky alergií, ako ich brať. Potom sa objavili lieky, ktoré nespôsobili také silné vedľajšie účinky. Ja beriem väčšinou Claritin, ale kvôli jeho relatívne vysokej cene musím hľadať alternatívu. Ale ešte jeden nenájdem.

Používam „Claritin“ na alergické záchvaty. Rýchlo zmierňuje akútne záchvaty a príznaky choroby. Ale to úplne nevylučuje chorobu. Priebeh liečby sa musí opakovať po celú sezónu exacerbácie choroby, pre mňa je to od augusta do októbra. Pri liečbe sa tiež snažím riadiť diétou predpísanou lekárom a kombinovať liečbu s inými liekmi. V komplexe je výsledok oveľa lepší a môžete sa úplne zbaviť príznakov..

Kúpil som si „Claritin“ v sirupe pre dieťa, ktoré bolo alergické na vlasy našej mačky, ktorá sa začala preliať. Mačka bola premiestnená do budovy farmy, stále je však potrebné niečo urobiť s príznakmi alergie u potomstva. „Claritin“ nám nebola predpísaná, lekárnik v miestnej lekárni mi poradil, povedala, že liek je úplne neškodný, nespôsobuje ospalosť a je povolený deťom od dvoch rokov. Náš je iba päť, takže už môže. Sirup je sladký, vonia melónom, ale dieťa stále nepije dobrovoľne, pretože koniec koncov, čokoľvek povie, je to skôr klonovanie a je veľmi ťažké prehltnúť lyžicu tohto lieku naraz. V skutočnosti má viac rozpočtových náprotivkov. Obsahuje bežné loratadínové a aromatické prísady a ak si kúpite čistý loratadín v tabletách, vyjde to omnoho lacnejšie, ale menej chutné. Bezfarebná, stredne hrubá. Niekoľko hodín po užití a musíte si vziať 1 lyžicu 5 ml denne, sa dieťa stáva ľahšou. Aj keď pijeme, nie dobrovoľne. Alergia sa prestala cítiť druhý deň po aplikácii.

Claritin začal používať podľa pokynov lekára, pretože v posledných rokoch začala sezónna rinitída veľmi otupiť pracovnú kapacitu. Svrbenie a upchatie nosa je pomerne ľahké vydržať, ale trhanie a bolesti hlavy sa stali pre moju prácu vážnym problémom, pretože pri mojej práci je veľmi vysoká záťaž očí a je potrebná veľmi vysoká pozornosť. Vzal som si to v priebehu 2 týždňov, od prvého dňa som cítil účinok - bolesť hlavy a upchatie nosa zmizli, ale slzenie zmizlo až po niekoľkých dňoch užívania. Najviac sa obávali najbežnejšieho účinku podobných liekov - ospalosti. Ale obavy sa ukázali ako zbytočné, nevznikli žiadne prejavy vedľajších účinkov. Každý, kto trpí sezónnymi alergiami - radím!

Moje alergie sú sezónne a začínajú sa každý august, takže je to pre mňa ťažké obdobie. „Claritin“ mi pomohol iba v prvých dňoch jeho užívania, potom sa účinok zastavil a alergia ma dvakrát zasiahla. Je to lacné, ale rovnako užitočné.

Droga nepomohla dospelému ani dieťaťu. Lekári mu ho niekoľkokrát predpísali, stále však prešli na iný liek.

Asi pred piatimi rokmi som začal trpieť alergiami, všetko začalo od okamihu, keď topoľový chmýří začal padať a trval až do neskorej jesene. Počas tohto obdobia moje oči neustále zalievali, bolo ťažké dýchať, bolesť hrdla, netesný nos. Skúšal som veľa liekov na alergie, od drahých až po lacné, ale do tej doby, kým lekár, ktorého som poznal, odporúčal Claritin, bolo málo. Doslova dvadsať minút po užití prvej tablety som sa cítil lepšie. Teraz sa zachránim iba pomocou „Claritin“ a navyše je to aj to, že je to lacná droga.

Každé leto trpím peľovou alergiou. A teraz som musel pracovať s knihami z druhej ruky. Prach starých kníh ma ešte viac prehĺbil. Oči bolesť a svrbenie, bolesť hrdla. Obliekajú sa ani nenavrhujú ľudí. Lekáreň odporučila klaritín. Kúpil som liek v tabletách. Prvý deň som cítila úľavu. Dýchanie bolo ľahšie. Oči však neprešli celú cestu. Možno je to viac z neustálej práce na počítači. Existovali však vedľajšie účinky. Prvý deň som kráčal ako v hmle. Stav miernej tuposti. Dokonca som sa bála dostať za volant. Ale v nasledujúcich dňoch to prešlo. Možno je telo zvyknuté.

V posledných 3 až 4 rokoch si v lete všimla alergiu na peľ trávy. Príznaky samozrejme nie sú smrteľné - kýchanie, slzenie očí a svrbenie horného poschodia, ale veľmi nepríjemné narušenie normálneho životného štýlu. Skúsil som veľa antihistaminík, vrátane suprastínu, ktoré spôsobili ospalosť, ale vybral som Claritin. Dokonale zmierňuje všetky alergické príznaky po celý deň a čo je veľké plus, necíti sa ospalý, môžete pracovať v energickom stave.

Claritin je široko propagovaná droga a jej výrobca je veľmi solídny, ale nevyhovoval mi. Bolo to na dache, neviem na čo som reagoval, ale zrazu to bolo zrazu pokryté škvrnami - akútnou žihľavkou. Miesta svrbili, ich vzhľad nebol príliš dobrý, a tak som sa rozhodol vziať si tabletku. Iba „Claritin“ sa ukázal byť vhodný - jeden z hostí, lekár z povolania, so sebou neustále nosí mini-lekáreň, takže sa to hodilo. Ale liek neprestal svrbieť, ale bol som taký ospalý, že som počas nasledujúcich štyroch hodín pokojne spal v hojdacej sieti..

Toto obdobie nastalo - máj, mesto je plné chmýří a ja som sa vždy trápil strachom z tejto doby, s každým mestom sa to zhoršuje a zhoršuje! Spýtal som sa lekárnika, čo mu môže pomôcť, a on okamžite odporučil „Claritin“. Ukazuje sa, že čas opuchy je celkom možné prežiť s „Claritin“!

Ako alergik so značnými skúsenosťami (viac ako 10 rokov) som pravdepodobne vyskúšal všetky lieky na alergie. Claritin pila hneď na začiatku, jedna z prvých. Potom sa práve objavil v lekárňach. Nemôžem povedať, že mi claritín nejako pomohol. Neexistovala žiadna akcia. Aj keď mi ho lekár odporučil ako silnú drogu. Buď som dostal falošný, alebo mám takú imunitu, že mi to nevyšlo, neviem. Jediným výsledkom z tabletky však bolo ospalosť celý deň. Neskúšal som to zopakovať. Napriek tomu nechcem piť pilulky zbytočne.

Claritin je pravdepodobne jediný účinný prostriedok, ktorý chráni pred alergiami počas kvitnutia rastlín, topoľového chmýří, peľu a ambrózie, je to ambrózia, že mám takú silnú reakciu, že sa musím šetriť iba drogami. Nemôžem povedať, že claritín úplne odstraňuje alergie, to uľahčuje toto obdobie, bolesť hlavy menej a oči menej vody. Skúšal som veľa rôznych liekov, ale claritin mi vyhovuje najlepšie.

Naša diagnóza je atopická dermatitída. Vyrážka bola pod kolenami, lakťami a krkom. Najmä zo všetkého sa syn obával krku - dieťa (rok a 3 mesiace) v jednu noc preťalo krk do krvi. V kombinácii s externými liekmi predpísal dermatológ antihistamínový suprastín. Dieťa to nemohlo piť kvôli tomu, že bolo veľmi horké až po zvracanie. Nahradené claritínom - začali s minimálnou dávkou ¼ tabliet raz denne v noci. Okamžite po jeho užití som prestal škrabať doslova a v noci som začal spať. Užívali sme claritín počas celého obdobia exacerbácie dermatitídy, nevznikali žiadne ďalšie problémy so svrbením. Trvalo to iba 10 dní, kým nedošlo k odpusteniu. Pri odpustení nepijeme - nie je potrebné. Claritin nám pomohla a čo je dôležité - môžeme to piť.

Naposledy som bol alergický na novú riasenku. Moja priateľka je farmaceut, radila mi kúpiť claritín. Po užití prvej tablety som si nevšimol veľký rozdiel, vyrážka okolo očí zostala. Ale druhý deň som si vzal tabletku a večer, namiesto vyrážky, som mal okolo očí mierne začervenanie. Tretí deň bola alergia úplne preč. Zvyčajne sa po tabletách cítim unavený, ospalý, ale nevyskytli sa žiadne vedľajšie účinky. Tento liek sa mi páčil. Odporúčam všetkým.

Veľmi dobrý liek na alergie. Spása pre celú rodinu. Zvyčajne podávam Claritin deťom, ak ochorejú, a podľa predpisu lekára som musel brať antibiotiká. Užívajte dve tablety denne, ráno a večer. Claritin chráni aj pred uhryznutím hmyzom. Žijeme v súkromnom dome, kde je záhrada, a preto existuje veľa včiel a osí. Po uhryznutí nie je známe, aká bude reakcia na hmyz, okamžite podám tabletu claritínu a môžem byť pokojná. Pôsobenie tablety začína asi za hodinu alebo dve. A náš príbeh sa stal môjmu manželovi, ktorý žil 10 rokov, ani on, ani ja som nevedel, že je alergický na liek, nepamätám si meno, ale znova ho zachránil claritín, škvrny prešli celým jeho telom, zavolal som terapeuta, odporúča sa vziať claritín - je to všetko preč, ďakujem Bohu.

Prišli sme s dieťaťom na dovolenku k rodičom. Majú vlastný dom - pes, mačku s mačiatkami. Moja dcéra si vyvinula nádchu, začervenané a opuchnuté oči. Najprv sme boli liečení doma - mysleli sme si, že ide o obyčajnú konjunktivitídu, potom sme navštívili lekára a skončili sme s alergickou konjunktivitídou. Lekár predpísal claritín. Pre deti je claritín k dispozícii vo forme sirupu. Mojej dcére sa to páčilo, pilo to s radosťou. Droga sa užívala iba týždeň, jednu lyžičku denne. Veľmi rýchlo to fungovalo nasledujúci deň, opuchy ustúpili a už šiesty deň už nedošlo k zápalu spojiviek.

Uvoľňovacie formuláre

dávkovanieobalskladovaniezľavaSkladovateľnosť
60; 1207; desať; tridsiatich; 45

Pokyny na použitie claritínu

Stručný opis

Claritin (loratadín) je antihistamínové antialergické liečivo. Histamín je kľúčovým mediátorom alergického zápalu. V tomto ohľade sú tabletové antihistamíny dnes najbežnejším prostriedkom boja proti alergiám a najmä s prejavmi, ako sú svrbenie, kýchanie a hojné vylučovanie z nosovej dutiny. Prvá generácia antihistamínov nemala selektivitu a okrem blokovania histamínových H1 receptorov tiež interagovala s inými receptormi (cholinergné receptory, adrenergné receptory atď.), Čo spôsobovalo množstvo nežiaducich účinkov. Následne boli vytvorené antihistaminiká druhej generácie, ktoré majú vysoký stupeň afinity a selektivity vo vzťahu k histamínovým H1 receptorom, ktoré sú rýchlo obsiahnuté v práci, postačujúce na to, aby sa užívali iba raz denne a neprechádzajú hematoencefalickou bariérou (a preto nemajú sedatívny účinok).... Táto vlastnosť antihistaminík druhej generácie zaistila ich široké použitie v medicíne a otvorila nové vyhliadky na liečbu alergických chorôb. Jedným z najjasnejších predstaviteľov tejto skupiny liekov je Claritin, pôvodná droga loratadínu. Začína pôsobiť za 1 až 3 hodiny po užití dávky 10 mg a vrchol jeho aktivity sa pozoruje 8 až 12 hodín od okamihu podania. Výhodou lieku je udržiavanie terapeutickej koncentrácie v krvi počas 24 hodín.

Štúdie preukázali neprítomnosť prípadov tolerancie (závislosť, t. J. Zníženie účinnosti pri pravidelnom používaní) po jednom mesiaci farmakoterapie. Vývojová spoločnosť - Schering Plough (USA) - vytvorila Claritinovi takmer 30 rokov, ale výsledok si zaslúžil úsilie vrátane materiál (viac ako 20 miliónov USD sa vynaložilo na vývoj drogy, navyše v 80. rokoch, keď bol dolár pevnejšie na nohách). Účinnosť a bezpečnosť Claritinu bola potvrdená v 94 klinických štúdiách vykonaných na piatich kontinentoch s účasťou viac ako 40 000 pacientov vrátane dospievajúcich starších ako 12 rokov. Dnes je Claritin jedným z najpredávanejších antialergických liekov, ktoré každoročne používajú milióny ľudí na celom svete. Účinná látka lieku, loratadín, sa rýchlo a úplne vstrebáva v zažívacom trakte. Vylučuje sa močom av menšej miere stolicou. Môže sa používať v pediatrickej praxi u detí od troch rokov (v najmladšej kategórii pacientov sa odporúča používať Claritin vo forme sirupu). Droga nemá negatívny vplyv na schopnosť kontrolovať mechanizmy a zapojiť sa do aktivít, ktoré si vyžadujú pozornosť a koncentráciu (to je ďalšia výhoda v porovnaní s antihistaminikami prvej generácie)..

farmakológia

Antialergický liek, selektívny blokátor periférneho histamínu H1-receptory. Loratadín je tricyklická zlúčenina s výrazným antihistamínovým účinkom. Má rýchly a dlhodobý antialergický účinok.

Loratadín neprepúšťa BBB a neovplyvňuje centrálny nervový systém. Nemá klinicky významný anticholinergický alebo sedatívny účinok, t.j. nespôsobuje ospalosť a nemá vplyv na rýchlosť psychomotorických reakcií pri použití v odporúčaných dávkach. Užívanie Claritinu ® nevedie k predĺženiu QT intervalu na EKG. Pri dlhodobej liečbe nedošlo k žiadnym klinicky významným zmenám vitálnych znakov, údajov z fyzických vyšetrení, laboratórnych výsledkov ani EKG.

Loratadín nemá významnú selektivitu na histamín H2-receptory. Neinhibuje spätné vychytávanie norepinefrínu a má malý alebo žiadny účinok na kardiovaskulárny systém alebo funkciu kardiostimulátora..

Po perorálnom podaní Claritinu® je nástup účinku do 30 minút. Antihistamínový účinok dosahuje maximum po 8-12 hodinách od začiatku účinku a trvá viac ako 24 hodín.

farmakokinetika

Po podaní lieku dovnútra sa loratadín rýchlo a dobre vstrebáva z gastrointestinálneho traktu. Tmax loratadín v krvnej plazme - 1-1,5 hodiny a jeho aktívny metabolit desloratadín - 1,5-3,7 hodiny. Príjem potravy zvyšuje Tmax loratadín a desloratadín približne 1 hodinu, ale neovplyvňuje účinnosť lieku. Cmax loratadín a desloratadín nezávisia od príjmu potravy.

Biologická dostupnosť loratadínu a jeho aktívneho metabolitu závisí od dávky..

Loratadín je vysoko asociovaný s plazmatickými proteínmi 97 až 99% a jeho aktívny metabolit je stredne 73 až 76%..

Loratadín sa metabolizuje na desloratadín za účasti izoenzýmu CYP3A4 a v menšej miere CYP2D6..

Vylučuje sa obličkami (približne 40% perorálnej dávky) a črevami (približne 42% perorálnej dávky) počas viac ako 10 dní, hlavne vo forme konjugovaných metabolitov. Približne 27% perorálnej dávky sa vylučuje obličkami do 24 hodín po užití lieku. Do 24 hodín po užití lieku sa obličkami vylučuje v nezmenenej forme menej ako 1% účinnej látky.

T1/2 loratadín sa pohybuje od 3 do 20 hodín (priemer 8,4 hodín) a desloratadín sa pohybuje od 8,8 do 92 hodín (priemer 28 hodín).

Farmakokinetika v osobitných klinických situáciách

Farmakokinetické profily loratadínu a jeho aktívneho metabolitu u dospelých a starších zdravých dobrovoľníkov boli porovnateľné.

T1/2 loratadín a desloratadín u starších pacientov sú od 6,7 do 37 hodín (priemerne 18,2 hodiny) a od 11 do 39 hodín (priemerne 17,5 hodiny).

U pacientov s chronickým ochorením obličiek Cmax a AUC loratadínu a jeho aktívneho metabolitu sú zvýšené v porovnaní s pacientmi s normálnou funkciou obličiek. T1/2 loratadín a jeho aktívny metabolit sa nelíšia od zdravých pacientov. T1/2 loratadín a jeho aktívny metabolit sa nemení v prítomnosti chronického zlyhania obličiek. Hemodialýza u pacientov s chronickým zlyhaním obličiek neovplyvňuje farmakokinetiku loratadínu a jeho aktívneho metabolitu.

U pacientov s alkoholickým ochorením pečene Cmax a AUC loratadínu a jeho aktívneho metabolitu sa v porovnaní s týmito ukazovateľmi u pacientov s normálnou funkciou pečene zvyšujú 2-krát. T1/2 loratadín a jeho aktívny metabolit sa zvyšuje s alkoholovým poškodením pečene (v závislosti od závažnosti ochorenia) a nemení sa v prípade chronického zlyhania obličiek.

Uvoľňovací formulár

Tablety biele alebo takmer biele, bez cudzích vtrúsenín, oválne, na jednej strane existuje riziko, ochranná známka „Pohár a banka“ a číslo „10“, na druhej strane hladké.

1 karta.
loratadín10 mg

Pomocné látky: monohydrát laktózy - 71,3 mg, kukuričný škrob - 18 mg, stearát horečnatý - 0,7 mg.

7 ks. - blistre (1) - kartónové obaly.
7 ks. - blistre (2) - kartónové obaly.
7 ks. - blistre (3) - kartónové obaly.
10 kusov. - blistre (1) - kartónové obaly.
10 kusov. - blistre (2) - kartónové obaly.
10 kusov. - blistre (3) - kartónové obaly.
15 ks. - blistre (1) - kartónové obaly.
15 ks. - blistre (2) - kartónové obaly.
15 ks. - blistre (3) - kartónové obaly.

dávkovanie

Liek sa podáva orálne, bez ohľadu na príjem potravy..

Dospelí (vrátane starších pacientov) a dospievajúci vo veku nad 12 rokov sa odporúčajú užívať Claritin v dávke 10 mg (1 tab. Alebo 2 čajových lyžičiek / 10 ml / sirup) 1krát denne..

U detí vo veku 2 až 12 rokov sa odporúča predpísať dávku Claritinu v závislosti od telesnej hmotnosti: s telesnou hmotnosťou menej ako 30 kg - 5 mg (1/2 tab. Alebo 1 čajovou lyžičkou / 5 ml / sirup) 1krát denne, s hmotnosťou telo 30 kg alebo viac - 10 mg (1 tab. alebo 2 čajové lyžičky / 10 ml / sirup) 1krát denne.

Pre dospelých a deti s hmotnosťou nad 30 kg s ťažkou dysfunkciou pečene je počiatočná dávka 10 mg (1 tab. Alebo 2 čajové lyžičky / 10 ml / sirup) každý druhý deň, s telesnou hmotnosťou 30 kg alebo menej - 5 mg (1 čajová lyžička) lyžica / 5 ml / sirup) každý druhý deň.

U starších pacientov a pacientov s chronickým zlyhaním obličiek nie je potrebná úprava dávky.

predávkovať

Príznaky: ospalosť, tachykardia, bolesti hlavy.

Liečba: výplach žalúdka, príjem adsorbentov (rozdrvené aktívne uhlie vodou), symptomatická a podporná terapia. Loratadín sa nevylučuje hemodialýzou. Po poskytnutí pohotovostnej starostlivosti je potrebné pokračovať v monitorovaní stavu pacienta..

Interakcia

Claritin ® nezvyšuje účinok etanolu (alkoholu) na centrálny nervový systém.

Keď sa Claritin užíval spolu s ketokonazolom, erytromycínom alebo cimetidínom, zaznamenalo sa zvýšenie koncentrácie loratadínu v plazme, ale toto zvýšenie nebolo klinicky významné, vrát. podľa údajov EKG.

Vedľajšie účinky

V klinickom výskume

V klinických štúdiách zahŕňajúcich deti vo veku 2 až 12 rokov, ktoré užívali Claritin®, boli častejšie ako v skupine s placebom pozorované bolesti hlavy (2,7%), nervozita (2,3%), únava (1%)..

Na strane nervového systému: u detí vo veku 2 až 12 rokov - bolesti hlavy (2,7%), nervozita (2,3%), únava (1%); u dospelých - bolesti hlavy (0,6%), ospalosť (1,2%), nespavosť (0,1%).

Z tráviaceho ústrojenstva: u dospelých - zvýšená chuť do jedla (0,5%).

V období po uvedení na trh

Z nervového systému: veľmi zriedkavo (® počas tehotenstva je možné iba vtedy, ak zamýšľaný prínos pre matku preváži potenciálne riziko pre plod.

Loratadín a jeho aktívny metabolit sa vylučujú do materského mlieka, a preto by sa pri predpisovaní lieku počas laktácie malo rozhodnúť o ukončení dojčenia..

Žiadosť o porušenie funkcie pečene

Aplikácia pre zhoršenú funkciu obličiek

Aplikácia u detí

Kontraindikácie: vek do 2 rokov (pre sirup); vek do 3 rokov (pre tablety).

Sirup Claritin ® sa odporúča deťom vo veku 2 až 3 rokov.

špeciálne pokyny

Užívanie Claritinu ® sa musí prerušiť 48 hodín pred kožnými testami, pretože antihistaminiká môžu skresliť výsledky diagnostickej štúdie..

Použitie v pediatrii

Sirup Claritin ® sa odporúča deťom vo veku 2 až 3 rokov.

Vplyv na schopnosť viesť vozidlá a používať mechanizmy

Claritin® nemal negatívny vplyv na schopnosť viesť vozidlo alebo vykonávať iné činnosti, ktoré si vyžadujú zvýšenú koncentráciu. Avšak vo veľmi zriedkavých prípadoch sa u niektorých pacientov vyskytne ospalosť pri užívaní Claritinu, čo môže ovplyvniť ich schopnosť viesť vozidlo a obsluhovať stroje..

Je Dôležité Vedieť O Glaukómu